Poznávací zájezd do Anglie – cestovní deník

 

         V termínu od 7. do 11. října 2007 jsme se vydali se skupinou žáků z osmých a devátých tříd  poznávat ostrovní království. Jeli jsme s cestovní kanceláří KRISTOF a autobus jménem Máňa kočírovali řidiči z dopravní agentury Hejnal Tourismo. Cesta byla dlouhá. O zpestření se postaralo velké množství různých obchůdků, které si děti mohly prolézt při cestě trajektem na trase Calais-Dover, která trvala přibližně hodinu a půl. Hned první půlden v Londýně – začal asi v půl desáté – jsme se prošli okolo pevnosti Tower, po slavném Tower Bridge a prohlédli jsme si válečné námořní muzeum, HMS Belfast. Další atrakce měla velký úspěch – hodinu a půl jsme s reálnými herci prožívali v Londýnském podzemí (the London Dungeon) důležité strašidelné mezníky v životě velkoměsta: příběh Jacka Rozparovače, velký požár Londýna aj. Projeli jsme se proslulým londýnským metrem a vláčkem do čtvrti Docklands, kde se nachází výšková budova Canary Wharf  Tower, nevyšší mrakodrap Evropy. Den jsme zakončili procházkou po Greenwichském parku k autobusu, který nás dovezl na „sraziště“, kde si nás rozebraly naše hostitelské rodiny.

         Abychom poznali v Anglii opravdu všechno, další den jsme se dočkali typicky anglického počasí. Od brzkého rána nás vítal déšť, ke kterému se na útesech Beachy Head přidal i pořádný vítr. Slibovaná krásná výhlídka a procházka po útesech se tak bohužel nekonala, neb byla ještě navíc mlha jako mlíko. Když jsme popojeli kousek dál, mlha ustoupila. Při procházce po pláži a sbírání mušliček, úlomků pazourků a úlomků křídy z křídových útesů nám déšť vadil jen trošičku. Dosušili jsme se v autobuse. Po pobřeží jsme se projeli dál do lázeňského městečka Eastbourne, kde jsme místo plánované procházky po molu nakupovali v obchodní pasáži. Při naší anglické návštěvě se obzvláštní oblibě těšily obchody, kde inzerovali veškeré zboží za £1. To správné vodní dobrodružství nás čekalo ve vodním světě Sea life centre v Brightonu. Viděli jsme všeliké vodní živočišstvo, ale myslím, že nejlepšími atrakcemi bylo krmení rejnoků a procházka tunelem pod velkým akváriem, kde na nás tu vykoukl žralok a tu se ukázala i želva Kareta obrovská. Je opravdu věrna svému jménu. Po ohřátí v akváriu jsme se trošku méně mokří vydali prozkoumat slavné úzké uličky Brightonu. Vzhledem k neustávajícímu a sílícímu dešti jsme to vzali hopem, ale i tak se nám to líbilo.

         Poslední den v Anglii jsme strávili v Londýně. Program jsme měli vskutku bohatý. Máňa nás vyložila na Westminsterském mostě odkud byl výhled na budovy parlamentu. Šli jsme okolo Westminsterského paláce (kde sídlí parlament), okolo známé věže se zvonem zvaným Big Ben, a dále k Westminsterskému opatství, kde se konají královské svatby, korunovace i pohřby. Dotek pohody nám přinesla procházka po, podle mého názoru, nejkrásnějším londýnském parku – St. James´s park. Potkali jsme tam veverky, pelikána, který nám šel skoro naproti, i jiná zvířata. Parkem jsme prošli k Buckinghamskému paláci, který jsme si samozřejmě vyfotili a seřadili jsme se okolo hlavní třídy The Mall, abych počkali na královskou gardu, která tudy pravidelně před dvanáctou hodinou prochází do paláce na vystřídání. Nelsonův sloup uprostřed Trafalgarského náměstí je monumentální. V jeho pozadí se rozkládá National gallery a opravdu je před ní tolik holubů, jako na všech fotkách a ve všech průvodcích. Od Národní galerie jsme se propletli centrálním Londýnem k Britskému muzeu. Zde byl na hodinu a půl volitelný program. Někdo si šel prohlédnou alespoň část rozsáhlé expozice (hlavně mumie a sarkofágy), jiní se vydali přímo na rušnou Oxford Street na nákupy – utratit poslední libry v krámcích se suvenýry. Dále už nás čekala jen poslední londýnská štace. Zpátky k Westminsterskému mostu, kde jsme se nalodili na parník a všechny památky jsme si prohlédli z jiné perspektivy a pěkně vsedě. Lodička nás vyložila v Greenwich a naše poslední pouť vedla na kopec ke Královské observatoři, k nultému poledníku. Stihli jsme to jen tak tak, už skoro zavírali. Shodli jsme se na tom, že bychom klidně pobyli v Anglii o nějaký den déle ☺.     

 

 

 

 

Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 O2.png

82248508_534891637374351_1465520082087051264_n.jpg

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1614784