Jako každou středu, tak i tentokrát jsme s žáky PřP vyrazili do přírody. V předcházejícím praktiku jsme se namlsali chráněnou krajinnou oblastí Český kras - Barrandien. Perlou Českého krasu je Svatý Jan pod Skalou. Zde jsme v Solvayových lomech obdivovali geologickou expozici hornin Českého krasu. Nachází se zde 17 exponátů neživé přírody, které nás provedou geologickým a paleontologickým vývojem této významné oblasti. Další zastávkou jsou těžební místa čistého vápence, kterou zde Solvayovy závody těžily a transportovaly vlakem až do Neštěmic u Ústí nad Labem. Tento vápenec byl důležitou surovinou na výrobu sody. Úchvatný pohled z největší skály Českého krasu nám odkryl široké okolí, sahající až k Hřebenům (součást Brdského pásma).
Další středu jsme pokračovali ve zkoumání Barrandienu, tentokrát v jedné z nejkrásnějších přírodních rezervací na území hl. města Prahy, Prokopské údolí. Nachází se zde světoznámé geologické odkryvy, zkameněliny, menší krasové jevy a lomy. Ty jsme si mohli prohlédnout. V rámci zachování biologické diverzity je zde potřeba udržovat nízké stepní porosty. Protože použití techniky je ve členitém terénu nereálné, opět přichází ke slovu kozy, které tuto práci odvádí skvěle. Mimochodem, údržba těmito „přírodními sekačkami“ se zde provádí od nepaměti.
Důležité je, že při našich toulkách přírodou se snažíme v žácích podpořit pozitivní vztah k ochraně přírody, environmentálnímu přístupu k udržování ekosystému. Zatím se nám to daří a tak se těšíme, kam vyrazíme příště.