Objevovali jsme krásy královského Krakowa

     Cílem dalšího, v pořadí třetího projektového setkání, bylo polské město Krakow. Výprava z naší školy vedená paní učitelkou Fryntovou a panem zástupcem Provazníkem odjela do Krakowa na 5 dní v termínu 15. - 19. 10. 2012. Kromě práce na projektu a krás Krakowa jsme se také podívali do Zakopaného do areálu skokanských můstků a polští studenti pro nás připravili orientační "pochodovou" hru po Krakowském lesoparku. 

     Všichni jsme si výlet do Krakowa užili a prohlubovali jsme přátelství, jak s polskými, tak s bulharskými studenty. Jak naší návštěvu viděli naši zúčastnění studenti (K. Kůstková, L. Malíková, D. Künzelová, N. Hurtová, T.Pokorná, L. Bašniarová, B. Štěpánská, J. Černý a A. Blagoev) si můžete přečíst v jejich deníku.                                   (MF)

Na vrchu skokanského můstků v Zakopaném

 Na vrchu skokanského můstku v Zakopaném

2. projektové setkání v Praze

     Další setkání všech čtyř partnerských škol zapojených v projektu „More sports for more health“ proběhlo u nás na „Strossmayeráku“ před koncem loňského školního roku v termínu od 11. do 15. června 2012. Výstupem z této fáze jsou projektové noviny o dosavadním průběhu, kde jsou zpracované i dotazníky týkající se životního stylu a sportování žáků všech 4 zapojených škol.

     Pro naše partnery jsme připravili bohatý program v duchu motta „Sportem ke zdraví“. Hned první den si studenti vyzkoušeli záludnosti lezení a slaňování v lanovém centru a tamtéž měli možnost se na slepém rameni Vltavy u Libeňského ostrova poprat s kánoí. (foto č. 1,2) Večer jsme se všichni sešli na večeřii.

  

     Druhý den se všichni studenti, naši i hosté, utkali v různých vážných i nevážných disciplinách v rámci Atletického dne. Pronajali jsme pro tyto účely multifunkční hřiště u nedalekého gymnázia Nad Štolou. Celý den jsme si moc užili – děti i dospělí. (foto č. 3, 4, 5, 6)

 

    

     Třetí den jsme vyrazili na celodenní výlet do Hřenska. Absolvovali jsme výstup k Pravčické bráně a cestu na pramičkách skrz soutěsky. I přes lehce pošmourné počasí byly výhledy fantastické. (foto 7, 8, 9)

    

     14. června nám od rána nepřálo počasí – pršelo a pršelo. Nicméně jsme byli odvážní a vyrazili jsme se studenty do Prahy. Paní učitelky Šichová a Násirová připravili putování po pražských architektonických skvostech. Všechny skupiny byly perfektní a soutěžily jako o život. Na řízek s bramborovým salátem jsme se vrátili k nám do školy. Odpoledne nás opustila bulharská skupina, neb byli vázání letovým řádem a naopak polští studenti se odebrali do lanového parku.
     Poslední den, jak to tak bývá, sluníčko svítilo jako o život. Sešli jsme se, jako tradičně, u nás ve škole a pak jsme vzali naše hosty na prohlídku pražského Židovského Města. Během dopoledne se s námi rozloučila výprava z Burglengenfeldu. I nějaká slza kápla. S polskou skupinou jsme ještě pocourali po Praze, a když po poledni došlo na loučení, nikomu se nechtělo. (foto 10, 11, 12) Už se těšíme, až se sejdeme v říjnu v Polsku.

MF

Jak jsme byli v Německu

 

Mezinárodní projekt Comenius - partnerství škol

Na jaře roku 2011 jsme napsali projekt a zažádali o grant z EU. Grant ve výši 17 000 EUR se nám podařilo získat, a tak jsme mohli, jako jedna ze 4 partnerských škol čtyř států, zahájit práci na mezinárodním projektu  „More sports, more health“.

První projektové setkání s partnerskými školami se uskutečnilo ve dnech 18. – 21.října 2011 v Německu , v Burglengenfeldu. Hostitelem byla Realschule Burglengenfeld. Do projektu jsou dále zapojeny školy z Polska (Krakov) a Bulharska ( Kardiali). Do realizačního týmu prvního mítinku bylo vybráno 6 žáků naší školy: Lili Tonovská, Jan Lazarčík a Marek Štěpina z 8.A a Alexandra Plačková, Filip Štěrba a Adam Roušal z 9.A.

Kritéria výběru: schopnost týmové práce, konverzace v angličtině, fyzická zdatnost.  Jako doprovod jela iniciátorka projektu Ludmila Kyryanová a koordinátorka projektu Markéta Fryntová.

Průběh prvního setkání čtyř škol ze čtyř zemí zaznamenali žáci do deníku.

Deník z Německa

Více fotografií naleznete zde.

Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 O2.png

82248508_534891637374351_1465520082087051264_n.jpg

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1616504