Přijďte se v úterý 6. 3. 2019 podívat na náš masopustní průvod, zazpívat a zatančit si s námi před kostel sv. Antonína od 10,20 hod.
V následujících dnech budou také probíhat dílny na výrobu masek.
Těšíme se na Vás!
Přijďte se v úterý 6. 3. 2019 podívat na náš masopustní průvod, zazpívat a zatančit si s námi před kostel sv. Antonína od 10,20 hod.
V následujících dnech budou také probíhat dílny na výrobu masek.
Těšíme se na Vás!
Datum konání: 25. 2. 2019
V únorovém pondělí jsme vyrazili se 7. A do Stanice přírodovědců DDM Praha 5 na výukový program plazi. V první části programu jsme se seznámili s jednotlivými zástupci plazů a v druhé části jsme viděli v tropickém skleníku a v teráriích krmení kajmanek, drbání leguánů, gekony, kteří si olizují jazykem oči, želvy a jejich krunýře, krajty tmavé i krajtu albína, krokodýla nilského i chameleony.
Datum konání: 7. 2. 2019
S 8. A jsme navštívili Starou čistírnu odpadních vod v Praze - Bubenči, která je od roku 2010 národní kulturní památkou. Byla postavena v letech 1901 – 1906 jako poslední článek stokové sítě v Praze. K čištění většiny odpadních vod města Prahy sloužila až do roku 1967, kdy byla nedaleko na Císařském ostrově uvedena do provozu Ústřední čistírna odpadních vod.
Uvnitř staré čistírny jsme se vydali do podzemí, abychom viděli, jak se v Praze v minulosti čistily odpadní vody. Seznámili jsme se, jak fungovali česla, usazovací nádrže a proběhli se a projeli se stokou. V přízemí jsme si prohlédli dva velké čerpací parní stroje z roku 1903, dva kotle a byli jsme svědky toho, jak krásná může být industriální architektura.
Datum konání: 11. 2. 2019
Využili jsem rozsáhlých sbírek naší školy, ve kterých se kromě jiných exemplářů, nacházejí i vycpaní zástupci šelem. Těchto exponátů jsme tedy využili v 8. ročníku a připravili je v projektech, které si žáci sami připravili.
Žáci si připravili své prezentace, vyhledali informace v dostupných zdrojích a poté na interaktivní tabuli předvedli své znalosti ostatním spolužákům. Důraz jsme kladli na přiblížení života, zvláštnosti a charakteristiku často ohrožených druhů šelem. Svým přístupem se žáci snaží chránit křehkost naší planety, aby šelmy zůstaly i pro další generace živé a nejen jako vycpané přírodniny. Velkou změnou je také samotná učebna, ve které prezentace probíhají. V letošním roce učebna, zaměřená na výuku přírodovědných předmětů, prošla zásadní rekonstrukcí a žákům se bude mnohem lépe pracovat.
Druhý den otevřených dveří se koná 26. února 2019 od 8.00h do 17 hod., kdy budete moci nahlédnout přímo do výuky - do 13,00 hod., pohovořit s pedagogy nebo přímo s vedením školy v 10,00 , 14,00 a 15,40 (sraz pro zájemce je vždy u vrátnice školy).
V rámci druhého dne otevřených dveří 26. února 2019 se také koná projekt Těšíme se na školu. Více informací o tomto projektu naleznete zde.
V týdnu od 18. do 22. února 2019 máme jarní prázdniny, škola je tyto dny pro veřejnost uzavřena.
Přejeme všem žákům pohodové prázdniny a těším se opět v pondělí 25. 2. 2019 ve zdraví ve škole.
V úterý 12. února 2019 se od 17,00 do 18,30 konají konzultační hodiny pedagogů.
S pedagogy na nemocenské si prosím domluvte individuální termín přes zprávu ve škole online, děkujeme.
Přijďte se informovat, jak se Vašim dětem daří na začátku II. pololetí.
V rámci konzultací můžete navštívit přednášku pro rodiče "Vztahy v online světě", která se koná od 17,00 v učebně 5.D v přízemí.
V šestém ročníku je v přírodopise kapitola, ve které se seznamujeme s různými druhy hub. Ve škole si v této zimní době můžeme vypěstovat k pozorování jen nižší houby, na ty vyšší si musíme počkat do podzimu. Snad v letošním roce bude v lesích možnost pozorovat i tyto. K nižším formám hub patří i plísně, které můžeme ve svém okolí pozorovat. Nenásilnou formou propojujeme teorii s praxí.
Zpět k našim pokusům. Do sterilních Petriho misek, nalitých agarem (živná půda pro mikroorganizmy), umístili žáci různé materiály, které si sami vybrali. Například kousek svačiny, minci z peněženky, otisk prstu a další. Po kultivaci jsme pak mohli pozorovat, jak plísně rostou, vyvíjejí se a kolik různých plísní a mikroorganizmů se v našem životním prostředí nachází. Pomocí lupy jsme pak mohli sledovat, jak podhoubí prorůstá agarem a stopkaté výtrusnice čekají na možnost poslat své spory dále, aby se mohly znovu rozmnožovat.
V rámci participačního rozpočtu "PéBéčko" vymýšleli žáci návrhy svých projektů. Všeobecné téma letošních PéBéček u nás ve škole se neslo v duchu "Náš společný prostor".
V úterý 5. 2. proběhlo semifinálové kolo, ve kterém zástupci žákovského parlamentu vybírali ze všech projektů ty nejzajímavější. Ty postupují do finálového hlasování o projekty, které budou nakonec podpořeny částkou až 50 000,- Kč z dotace MČ Praha 7.
Finálové hlasování se uskuteční v pátek 15. 2. a bude probíhat online přes aplikaci Demokracie 21, hlasovat budou žáci 2. - 9. ročníku dopoledne v rámci výuky.
Z celkového počtu 37 projektů do finálového kola postupuje těchto 7 projektů, prohlédněte si jejich plakáty a prezentace v přízemí školy.
- Herní prvky na školní hřiště