Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

Štítky:

Vánoční prázdniny - ANKETA

Anketa-slika.pngPo předchozích protichůdných prohlášení dosluhujícího a nově nastupujícího ministra školství o (ne)prodloužení vánočních prázdnin to nyní vypadá, že se plošně prázdniny prodlužovat nebudou. Případné rozhodnutí tak zůstává na školách - tedy zda vyhlásí ředitelské volno nebo nikoli. 

Je pro nás velmi složité odhadnout epidemiologický dopad této situace, nejsme na to odborníci, stejně tak se situace okolo karantén, nemocností žáků a pedagogů vyvíjí poměrně dynamicky a složitě se odhaduje, jaká nemocnost bude za 14 dní. 

Ze všeho nejvíce vnímáme, že se jedná o poměrně citlivou situaci, kterou každý vnímá trochu jinak. Pro některé je důležitější zachovat výuku co nejdéle, někteří řeší hlídání mladších dětí, jiní zvažují rizika přenesení případné nákazy do svých rodin.

Rozhodli jsme se proto zeptat Vás rodičů, jak na případné prodloužení vánoční prázdnin nahlížíte.

V odkazu naleznete anketu, kterou prosím vyplňte do úterý 7.12. 15,00. Výsledky ankety nám společně s dalšími okolnostmi pomohou s rozhodnutím, jak s případným ředitelským volnem naložit.

ANKETA (odkaz)


Publikováno 3. 12. 2021 18:02

Testování od 6. 12. a další provozní informace

info-300x300 (1).jpgTestování

Od pondělí 6.12. se nám ve spolupráci s MČ Praha 7 podařilo zajistit obnovení PCR testování žáků. Toto přechodové pondělí tak proběhne ještě dvojí testování:

 • antigenními testy, jako předchozí týdny
 • a zároveň PCR ze slin, jako na jaře a v září (poolingovou metodou)
 • od dalšího pondělí 13. 12. se bude zřejmě testovat jen PCR
 • testovat bychom se měli každé pondělí až do února 2022

K přechodu na PCR testování jsme se rozhodli především z důvodu přesnějších výsledků a větší spolehlivosti těchto testů oproti těm antigenním, které nám přibližně v 1/4 případů ukazovaly falešnou pozitivitu, jak je to s falešnou negativitou se můžeme jen domnívat.

Ostatní pravidla testování zůstávají stejná, včetně skutečnosti, že když žák chybí při pondělním termínu testování, dotestová se daný den příchodu do školy hned ráno (v takovém případě vždy pouze antigenním testem), pokud z nějakého důvodu nechcete své dítě testovat PCR, je možné individuálně také pokračovat v AG testech, stejně, jako na jaře.

Žáci s ukončeným očkováním nebo ve lhůtě 180 dnů po Covidu se testovat nemusí. V současné situaci a po zkušenostech z minulých týdnů, doporučujeme testovat i tyto žáky - zde je samozřejmě rozhodnutí na zákonných zástupcích. Zůstává také možnost přinést aktuálně platné potvrzení o provedeném negativním testu v odběrovém místě. Prosíme, pokud Vaše dítě splňuje jednu z těchto výjimek a nepřejete si, aby bylo ve škole testováno - sdělte to svému TU.

 

Příchod do školy

Testování nám významně zasahuje do první vyučovací hodiny, nastavujeme tak pondělní příchod do školy na 8,20 tak, aby v 8,25 mohlo být testování zahájeno. (U nultých hodin k posunu nedochází.). Stejně tak prosíme o včasný příchod do školy při dotestování, které trvá 20 min. (příchod tedy 8,10).

 

Karantény a hybridní výuka

V současné době jsou dílčí karantény ve třídách napříč ročníky a budovami poměrně časté, v některých třídách dokonce opakované i v několika týdnech. V takových případech nastavujeme distanční výuku hybridní formou, kdy se snažíme umožnit žákům doma připojení přímo do hodin většiny předmětů, nebo alespoň těch hlavních, zároveň jim dáváme podporu přes Google učebny nebo sdílené disky. 

Dle metodiky MŠMT mají školy povinnost zavádět distanční výuku při karanténě nadpoloviční většiny třídy, my ji zavádíme již při absenci čtvrtiny třídy (často i nižší). Je nám jasné, že tento způsob výuky není ideální ani pro děti doma, ani pro děti ve škole, je také náročnější na přípravu. Je to ale příležitost udržet určitou kontinuitu vzdělávání, což je samo o sobě velmi důležité. Děkuji učitelům, že se takto snaží žáky podporovat, stejně tak rodičům, že dokáží na tyto změny rychle reagovat.

V době výskytu Covidu ve třídě respektujeme i preventivní absenci žáků, kteří (např. kvůli rizikovým osobám ve společné domácnosti) zůstávají v daných dnech doma, i když nejsou přímo v karanténě nebo izolaci. Zde je ale třeba uvést, že i tuto absenci je potřeba řádně omlouvat a že se tato možnost vztahuje pouze na období, kdy jsou právě někteří jiní žáci ze třídy v karanténě nebo izolaci

Obecně se snažíme rodiče informovat o všech aktuálních případech karantén, které se třídy jejich dětí přímo týkají. Ve spolupráci s hygienou, proaktivním přístupem rodičů a pedagogů, se nám zpravidla daří rychle reagovat. Je ale také množství izolací a karantén, ke kterým dochází při předchozí absenci dítěte ve škole, kdy tato skutečnost na třídu nemá žádný vliv. O těchto situacích se často dozvídáme s velkým zpožděním nebo i vůbec - o těchto případech tedy zpravidla rodiče ve třídě neinformujeme.


Publikováno 3. 12. 2021 10:58

Výsledky antigenních testů (akt. 29.11.)

antigenni-test-sars-cov-2-antigen-rapid-test-kit-w800-h600-dc621a7d2855fec7517399e59a40e2cb.jpgPo celoškolním testování, které probíhalo dnes 29. 11. dopoledne ve všech budovách antigenními testy, bylo odesláno 7 žáků na potvrzovací PCR testy z důvodu pozitivního výsledku. Tito žáci jsou z několika tříd napříč budovami a rodiče těchto tříd dostali informaci přímo v předchozí zprávě. Jedná se o 1 dítě z Uranie, 2 z Letohradské a 4 z Strossmayerova náměstí. Všechny ostatní testy vyšly s negativním výsledkem.  

Zároveň máme z minulého týdne v úplné nebo částečné karanténě 7 tříd z důvodu pozitivně testovaného žáka v dané třídě.

Nadále platí, že žáci, kteří nebyli dnes ve škole, se budou testovat první den příchodu do školy, prosíme, aby se před vyučováním přihlásili v kanceláři školy.

Další kolo plošného antigenního testování nás tedy čeká v pondělí 6. prosince. Ve spolupráci s MČ P7 řešíme možnost nastavení opět PCR testů poolingovou metodou - stejně, jako na jaře a v září. Toto testování by začalo pravděpodobně již také od 6. 12. a na rozjezd by bylo paralelně s antigenními testy - do konce týdne Vás budeme informovat.


Publikováno 29. 11. 2021 13:22

Přihlašování kandidátů do voleb ŠKOLSKÉ RADY

info-300x300 (1).jpgVážení rodiče,

žádáme Vás o spolupráci při volbách do školské rady, volby jsou vyhlášeny na webu školy na prosincový termín s tím, že je otevřené přihlašování kandidatur zákonných zástupců. Aby se dodržel 14 denní termín zveřejnění kandidátů před samotnými volbami, je třeba přihlášky uzavřít nejpozději 30. 11., zvažte tedy prosím svou kandidaturu a případně neodkládejte registraci v online dotazníku zde: https://forms.gle/9jUYXLKumXKrT59y9 .

Veškeré informace k náplni práce Školské rady, termínu voleb a volební řád nalezte na našem WEBU ZDE.


Publikováno 25. 11. 2021 20:12

Další výzva s 3D tiskem!

priklad video.JPG

Máme pro Vás další možnost vytisknout si vlastní věc na 3D tiskárně! ????????
 
Tentokrát budeme modelovat a tisknout něco, co můžete použít každý den, a přesto jste o tom asi nikdy neslyšeli.
 
Vše co potřebujete vědět se dozvíte na tomto školním Padletu:
 
 
Těšíme se na Vaše kreativní nápady!
❤❤❤

Publikováno 23. 11. 2021 16:13

Výsledky antigenních testů (akt. 22.11.)

antigenni-test-sars-cov-2-antigen-rapid-test-kit-w800-h600-dc621a7d2855fec7517399e59a40e2cb.jpgPo celoškolním testování, které probíhalo dnes 22. 11. dopoledne ve všech budovách antigenními testy, bylo odesláno 11 žáků na potvrzovací PCR testy z důvodu pozitivního výsledku. Tito žáci jsou z několika tříd napříč budovami a rodiče těchto tříd dostali informaci přímo v předchozí zprávě. Jedná se o 2 děti z Uranie, 3 z Letohradské a 6 z Strossmayerova náměstí. Všechny ostatní testy vyšly s negativním výsledkem.  

Zároveň máme z minulého týdne v úplné nebo částečné karanténě 7 tříd z důvodu pozitivně testovaného žáka v dané třídě.

Nadále platí, že žáci, kteří nebyli dnes ve škole, se budou testovat první den příchodu do školy, prosíme, aby se před vyučováním přihlásili v kanceláři školy.

Další kolo plošného antigenního testování nás tedy čeká v pondělí 29. listopadu.

 

 

-------------------

zpráva z 15.11.

Po celoškolním testování, které probíhalo dnes 15. 11. dopoledne ve všech budovách antigenními testy, bylo odesláno 10 žáků na potvrzovací PCR testy z důvodu pozitivního výsledku. Tito žáci jsou z několika tříd napříč budovami a rodiče těchto tříd dostali informaci přímo v předchozí zprávě. Všechny ostatní testy vyšly s negativním výsledkem.  

Zároveň máme z minulého týdne v úplné nebo částečné karanténě 3 třídy z důvodu pozitivně testovaného žáka v dané třídě (napříč budovami). V budově Letohradská máme aktuálně zvýšenou nemocnost pedagogických pracovníků, u některých také z důvodu vyhlášené karantény.

Nadále platí, že žáci, kteří nebyli dnes ve škole, se budou testovat první den příchodu do školy, prosíme, aby se před vyučováním přihlásili v kanceláři školy.

Vláda ČR rozhodla o pokračování testování ve školách v dalších dvou týdnech, další kolo plošného antigenního testování nás tedy čeká v pondělí 22. a 29. listopadu, v těchto termínech se budou testovat již všechny školy v ČR.

 

-------------------

zpráva z 8.11.

Po celoškolním testování, které probíhalo v pondělí 8. 11. dopoledne ve všech budovách antigenními testy, byli odesláni čtyři žáci na potvrzovací PCR testy z důvodu pozitivního nebo opakovaně neprůkazného výsledku testu. Tito žáci jsou z šestého a sedmého ročníku a rodiče těchto tříd dostali informaci přímo v předchozí zprávě. Všechny ostatní testy vyšly s negativním výsledkem.  

Zároveň máme z minulého týdne v úplné nebo částečné karanténě 5 tříd z důvodu pozitivně testovaného žáka v dané třídě (napříč budovami).

Žáci, kteří nebyli dnes ve škole, se budou testovat první den příchodu do školy, prosíme, aby se před vyučováním přihlásili v kanceláři školy.

Další kolo plošného antigenního testování nás čeká v pondělí 15. listopadu.


Publikováno 8. 11. 2021 16:35

Plošné testování v listopadu (akt. 16.11.)

Virus.pngDle aktuálního nařízení bude ve školách v Praze probíhat plošné testování žáků základních školtermínech 8. a 15. listopadu 2021 a nově také 22. a 29. listopadu 2021.

Testovat se bude antigenními testy značky Sejoy - průběh testování je stejný jako na začátku jarního testování, kdy jsme antigenní testy také používali. Pod odkazem naleznete instruktážní video, které můžete pustit svým dětem, aby si připomněly průběh testování (https://www.youtube.com/watch?v=TZxDmLPZZSo).

Průběh testování:

 • V pondělí první hodinu ve své kmenové třídě
 • Do provedení testu prosíme žáky, aby měli nasazenu ochranu úst a nosu (roušky), roušku si nasadí také při čekání na výsledek testu (20 min.).
 • Při příchodu do ranní družiny se test neprovádí (až první vyučovací hodinu se třídou), žáci budou mít ale z preventivních důvodů nasazenu roušku.
 • Testování probíhá samotestem žáka ve třídě, pedagogický pracovník žáky instruuje a dohlíží na průběh testování. Z loňské zkušenosti můžeme říci, že děti testy zvládají opravdu samostatně bez většího stresu a komplikací. U nejmenších (1.-3.ročník) je možná asistence zákonného zástupce - jedná se ale o organizačně složitější záležitost, pokud chcete na test přijít, informujte o tom prosím svého TU zprávou předem. Znovu ale opakuji, že děti test zvládají bezproblémově.
 • V případě všech negativních testů ve třídě žáci pokračují normálně ve výuce dle dnes platných opatření.
 • V případě pozitivního výsledku testu se žák izoluje od třídy a kontaktují se zákonní zástupci, kteří si své dítě vyzvednou. Ze školy obdrží potvrzení o pozitivním antigenním testu a objednají své dítě na potvrzující PCR test.

Výjimky:

 • Nemusí se testovat žáci po ukončeném očkování (14 dní od druhé dávky) nebo žáci ve lhůtě 180 dní od prodělaného covidu - tuto skutečnost je třeba doložit potvrzením. Obecně ale vnímáme jako smysluplné, když se budou testovat všichni žáci školy, rozhodnutí je na zákonných zástupcích.
 • Nemusí se testovat žáci, kteří se prokáží platným potvrzením o negativním testu v oficiálním odběrném místě (AG ne starší 24 hodin, PCR na starší 72 hodin). 
 • Žák se může ve škole testovat také svým doneseným antigenním testem, který bude mít platné datum spotřeby a bude evidován v seznamu schválených testů MZ.
 • Pokud v den testování bude žák chybět, testuje se první den návratu do školy - žáci se budou hlásit hned po příchodu v kanceláři dané školní budovy.
 • Pokud se žák odmítne testovat, nosí po celou dobu pobytu ve škole a při výuce ochranu nosu a úst (roušku) - toto opatření platí po dobu plošného testování ve školách (nyní minimálně do 19. 11.). Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, prosíme informujte písemně svého TU.

Pro tento termín plošného testování bohužel odmítá MŠMT proplácet školní PCR testy a jako škola na tyto PCR testy nemáme dostatečné prostředky - proto proběhne i u nás testování centrálně dodanými antigenními testy. 

Děkujeme za spolupráci.

 

Metodický pokyn MŠMT k testování (.pdf)


Publikováno 4. 11. 2021 16:18

Aktuální covidová opatření od 1. 11.

informace_maly.pngPraha  dle všeho ve čtvrtek 28. 10. překročila hranici „300 týdenních případů“ určující začátek plošného testování ve školách, zatím k tomu ale nejsou žádné informace z hygieny, MŠMT, ani MHMP k dispozici.

Platí tedy, že v pondělí 1. 11. se netestujeme. Nicméně, zavedení povinnosti začít s testováním očekáváme každým dnem, zcela jistě nás toto opatření v následujících dnech nebo týdnech nemine.

V přílohách také dáváme k dispozici aktuálně platná opatření v rámci covidové situace. Jedná se o mimořádné opatření MZ, Metodický pokyn hygienyinformaci z MŠMT.

Z nových pravidel jsou pro žáky asi nejdůležitější:

 • Zkracuje se doba preventivní karantény ze 14 na 7 dní, pokud byl proveden PCR test s negativním výsledkem.
 • Zkracuje se platnost negativních testů při dokládání OTN, mění se nárok na proplácení těchto testů (děti do 18 let mají testy stále hrazeny).
 • Děti do 12 let věku nemusí OTN dokládat. (Zřejmě mimo plošně nařízenému testování ve škole.)

pozn. OTN = obecně používaná zkratka pro dokládání covidové bezinfekčnosti (ukončené Očkování; negativní Test; prodělaná Nemoc)

 

 


Publikováno 29. 10. 2021 14:10

Provoz školy ve dnech 25. a 26. října (aktualizace 22.10.)

22814527_1442010102584611_496014437302122036_n.png

Děkujeme za vyplnění dotazníku - statisticky to vychází na cca 75% přítomných žáků ve škole, provoz bude dle běžně platného rozvrhu bez spojování tříd na jazyky a VP. V úterý se nekoná odpolední výuka.

.......................................

Ve středu odpoledne vydala HSHMP doporučení vyhlásit na pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. ředitelské volno, jedná se o doporučení, nikoli nařízení - rozhodnutí je na každé škole. Rozhodli jsme se ponechat školu tyto dny v provozu

dotazník k přítomnosti ve škole (odkaz také na konci textu):

Chápeme složitost situace a rizika nepodceňujeme, v danou chvíli a po zkušenostech z loňského roku, ale vidíme větší smysl v tom, nechat školu otevřenou. A to také s vědomím toho, že je doporučení vydáno opět na poslední chvíli bez předchozího upozornění a pro mnoho rodin může být komplikované na uzavření školy reagovat.

Pokud se ale rozhodnete dítě do školy z jakýchkoli důvodů neposlat, bude mít nastavenu na dny 25. - 26. 10. omluvenou absenci. Zároveň Vás opětovně žádáme, abyste do školy rozhodně neposílali děti z jakýmikoliv příznaky onemocnění. U Covid-19 je to také např. zvýšená únava dítěte nebo jen lehké pobolívání hlavy, lehká rýma apod.. Prosíme, nepodceňujte tuto situaci, pokud Vaše dítě zápolí s nějakým onemocněním, využijte tyto dny k úplnému doléčení. Pokud dítě do školy nepošlete, nezapomeňte si odhlásit obědy.

Prosíme Vás nyní o spolupráci k vyplnění krátkého dotazníku níže (nebo výše), abychom měli alespoň orientační představu o tom, kolik dětí do školy a do družiny dorazí. V zásadě plánujeme provoz dle běžného rozvrhu při zachování kmenových tříd, volit se bude vhodná náplň hodiny podle naplněnosti třídy. Za nastalé situace se ale jeví jako nevhodné realizovat plánované Ateliéry na Strossu, především tam, kde docházelo k míchání skupin dětí. 

dotazník k přítomnosti ve škole: https://forms.gle/PKsrxabhntX2vhiW7 

Může se ale také stát, že v následujících dvou dnech se situace dále vyvine a uzavření škol před prázdninami vyhlásí přímo MŠMT, což by bylo pro nás závazné. Ministerstvo se ale prozatím k tomuto oficiálně nevyjádřilo. V takovém případě Vás budeme obratem informovat. Je možné, že od 1. listopadu budou také upravena některá pravidla docházky do školy, doporučeno může být dobrovolné testování žáků po podzimních prázdninách, diskutují se roušky ve výuce. Vláda o budoucích opatřeních ve školách teprve jedná.

 


Publikováno 20. 10. 2021 22:17

Podzimní prázdniny

IMG_20171014_120312.jpgVe dnech 27. - 29. října 2021 máme podzimní prázdniny.

 

Přejeme všem našim žákům příjemný odpočinek od školních povinností a těšíme se na vás opět v pondělí 1. listopadu.

 

Škola je v průběhu prázdnin pro veřejnost uzavřena.


Publikováno 20. 10. 2021 21:57


Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 O2.png

82248508_534891637374351_1465520082087051264_n.jpg

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

17. 6. Adolf

Zítra: Milan

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1617754